Noc sokolovny Dalešice

Noc sokolovny Dalešice

22.9. - 23.9. 2023

Čtvrtý ročník zážitkové akce Noc sokolovny Dalešice proběhl opět v rámci akce #BeActive Sokol spolu v pohybu. Touto akcí jsou pohybové, kulturní a společenské aktivity Sokola propojeny s projektem Evropské komise s názvem Evropský týden sportu (EWOS).

Program naší akce byl zahájen přivítáním účastníků a diváků a krátkým seznámením s chystanými aktivitami sokola, především s harmonogramem nácviku sletových skladeb. Poté následovala divadelní pohádka O červené karkulce v podání dětských herců a v režii Davida Barszcze. Od půl šesté začaly hry pro předškolní a školní děti před sokolovnou.

Počasí bylo proměnlivé, ale naštěstí se brzy umoudřilo a hry mohly pokračovat, stejně tak jako opékání hadů z těsta a špekáčků na ohni. Všichni přítomní mohli využít i dalšího občerstvení, např. domácích buchet a koláčů od členů a přátel Sokola. Posezení u ohně zpříjemnila živá hudba v podání starosty sokola Josefa Potůčka. Čas před zahájením noční hry vyplnily děti dováděním na skákacím hradu. Noční stezka pro odvážlivé začala krátce po setmění. Děti se po skupinkách nebo samostatně vydaly po světýlkách do neznáma. Za odvahu obdržely svítící náramky a baterky s logem #BeActive.

Pak už nastal čas na nachystání žíněnek a spacáků. Děti si našly svá místečka, uvelebily se a společně sledovaly promítanou pohádku. Krátce po večerce ve 23 hodin už většina z 35 účastníků spokojeně oddechovala ve spacích pytlích.

Po klidné noci nás probudily okolo sedmé hodiny sluneční paprsky. Společně jsme si zacvičili, posnídali dobroty od maminek, sbalili věci a uklidili sokolovnu. Děkujeme všem sponzorům akce, kam patří především Městys Dalešice a TJ Sokol Dalešice. Dále všem, kteří se podíleli na přípravě akce, ať už pomocí na stanovištích, úklidem nebo chystáním výborného občerstvení.